Sort by
  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Square

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Tangerine

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★★

  • Scenes from the Suburbs

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★★

  • Beginners

  • Fish Tank

    ★★★★

  • Daddy Longlegs

    ★★★★

  • Adventureland

  • Spread

  • ATL

    ★★★★★

  • Take Out

  • Mean Creek

    ★★★★

  • Baby Boy

    ★★★★

  • Fight Club

  • Eyes Wide Shut

  • American Pie

    ★★★

  • Slums of Beverly Hills

    ★★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Kids

    ★★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Where the Day Takes You

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★