• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mine

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Monster Hunter

  • The Prom

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Dragonheart: Vengeance

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Moonlit Winter

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • The Kingmaker

  • Metamorphosis

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★