Sort by

cola has logged 90 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Final Recipe

Final Recipe

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Supercop 2

Supercop 2

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Soong Sisters

The Soong Sisters

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Executioners

Executioners

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Babylon A.D.

Babylon A.D.

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lady

The Lady

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Reign of Assassins

Reign of Assassins

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake 2

Gunpowder Milkshake 2

×
Read the review Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry