Sort by

Lisa has logged 20 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry