Christopher has logged 38 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Dangerous Lives of Altar Boys

The Dangerous Lives of Altar Boys

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
18
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Rudy

Rudy

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
United 93

United 93

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Page to Screen: The Silence of the Lambs

Page to Screen: The Silence of the Lambs

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Making of 'The Silence of the Lambs'

The Making of 'The Silence of the Lambs'

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Back To The Future... The Ride

Back To The Future... The Ride

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ratter

Ratter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blended

Blended

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Inside the Labyrinth: The Making of 'The Silence of the Lambs'

Inside the Labyrinth: The Making of 'The Silence of the Lambs'

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doc Brown Saves the World

Doc Brown Saves the World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★★
Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★½
Read the review Edit this entry