• Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • One Hour Photo

    ★★★★★

  • The Way Way Back

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Planet of the Apes

    ★★★½

  • Battle for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Escape from the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Batman & Robin

    ★★★★

  • Batman Forever

    ★★★★

  • Batman

    ★★★★★

  • Conquest of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Beneath the Planet of the Apes

    ★★★★½