• Gladiator

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Rushmore

    ★★★★

  • Planes, Trains and Automobiles

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • A Goofy Movie

    ★★★½

  • High School Musical 2

    ★★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Megamind

    ★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Blob

    ★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★½

  • Let the Right One In

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★