• Nope

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Chair

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Nineteen on Fire

  • Stowaway

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Small Axe

  • Lumberjacked

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

  • Athlete A

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Body Cam

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½