belle has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Chair

The Chair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Naysayer

Naysayer

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America 4

Captain America 4

×
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wonder

The Wonder

×
Read the review Edit this entry  
08
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
Read the review Edit this entry