Keith has logged 39 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Attack on Titan II: End of the World

Attack on Titan II: End of the World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Careful What You Wish For

Careful What You Wish For

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Term Life

Term Life

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wave

The Wave

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Total Frat Movie

Total Frat Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rats

Rats

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
Read the review Edit this entry  
15
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Graffiti Bridge

Graffiti Bridge

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Reggie Watts: Spatial

Reggie Watts: Spatial

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Nick

Uncle Nick

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Girl

White Girl

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bronze

The Bronze

2015
×
★½
Read the review Edit this entry