Sort by

Keith has logged 460 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Irreversible

Irreversible

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Altitude

Altitude

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seoul Searching

Seoul Searching

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brave New Jersey

Brave New Jersey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Story Live!

A Christmas Story Live!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector

Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Jumpin' Jack Flash

Jumpin' Jack Flash

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Michelle Wolf: Nice Lady

Michelle Wolf: Nice Lady

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Way to Live

No Way to Live

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Footloose

Footloose

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry