Keith has logged 33 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freakonomics

Freakonomics

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Project

Tokyo Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10x10

10x10

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The After Party

The After Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Predestination

Predestination

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Curse II: The Bite

Curse II: The Bite

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Curse

The Curse

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
05
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extreme Measures

Extreme Measures

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extinction

Extinction

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry