Keith has logged 60 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Car: Road to Revenge

The Car: Road to Revenge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fetch

Fetch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elephant in the Room

Elephant in the Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zenith

Zenith

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flower in the Mirror

Flower in the Mirror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downtown

Downtown

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hair-Jitsu

Hair-Jitsu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Race

The Race

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lightning in a Bottle

Lightning in a Bottle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cycles

Cycles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just a Thought

Just a Thought

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucky Toupée

Lucky Toupée

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Exchange Student

Exchange Student

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Puddles

Puddles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Claudine

Claudine

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rising Sun

Rising Sun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Leslie Jones: Time Machine

Leslie Jones: Time Machine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Patsy

The Patsy

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tap

Tap

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bulletproof 2

Bulletproof 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry