Sort by

Keith has logged 43 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sidney

Sidney

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lou

Lou

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
A Jazzman's Blues

A Jazzman's Blues

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Milestone Generations

Milestone Generations

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Krull

Krull

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Young Americans

The Young Americans

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
End of the Road

End of the Road

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to the Club

Welcome to the Club

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Cry Together

We Cry Together

2022
×
★★★★½
Edit this entry