Sort by

Keith has logged 274 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Perpetrator

Perpetrator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Angry Black Girl and Her Monster

The Angry Black Girl and Her Monster

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Story

Ghost Story

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Demon

The Black Demon

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
El Conde

El Conde

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
HollyBlood

HollyBlood

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zom 100: Bucket List of the Dead

Zom 100: Bucket List of the Dead

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hit!

Hit!

1973
×
★★★
Edit this entry  
14
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Chemistry: The Story of Elemental

Good Chemistry: The Story of Elemental

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carl's Date

Carl's Date

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hit Man

Hit Man

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Groot and the Great Prophecy

Groot and the Great Prophecy

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Groot's Sweet Treat

Groot's Sweet Treat

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Groot's Snow Day

Groot's Snow Day

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Groot Noses Around

Groot Noses Around

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Are You My Groot?

Are You My Groot?

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sitting in Bars with Cake

Sitting in Bars with Cake

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Fail Safe

Fail Safe

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Squad: Home Run

The Squad: Home Run

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
22 Bullets

22 Bullets

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Telemarketers

Telemarketers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
BS High

BS High

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Monica

Monica

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★★
Edit this entry  
22
Johnny Frank Garrett's Last Word

Johnny Frank Garrett's Last Word

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry