Sort by

Keith has logged 33 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You People

You People

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
They Call Me Mister Tibbs!

They Call Me Mister Tibbs!

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
House Party

House Party

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★½
Edit this entry  
17
Batman and Superman: Battle of the Super Sons

Batman and Superman: Battle of the Super Sons

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Drop

The Drop

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sick

Sick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just a Boy From Tupelo: Bringing Elvis to the Big Screen

Just a Boy From Tupelo: Bringing Elvis to the Big Screen

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Belleville Cop

Belleville Cop

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Right of the People

The Right of the People

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kaleidoscope

Kaleidoscope

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry