angelina ⎊ has logged 30 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Caldera

Caldera

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ibiza

Ibiza

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry