Sort by

angelina ⎊ has logged 30 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★½
Edit this entry  
15
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Share

Share

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry