Sort by

aaron has logged 55 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
L'uomo risacca

L'uomo risacca

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Part Deux

Part Deux

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Necktie

Necktie

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Share

Share

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Likeness

Likeness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Seat

Hot Seat

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Term Parking

Long Term Parking

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spun

Spun

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Non Plus One

Non Plus One

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry