Sort by

aaron has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Locked Down

Locked Down

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
Edit this entry  
09
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Is How the World Ends

This Is How the World Ends

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Own Private River

My Own Private River

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beneath

Beneath

2013
×
½
Read the review Edit this entry