aaron has logged 40 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
May

May

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★
Edit this entry  
27
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
08
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry