• Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Piggy

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • God's Country

    ★★★★

  • Sirens

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Starfuckers

    ★★★★

  • Living

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • A Love Song

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Jagged

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • Montana Story

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kicking Blood

    ★★★

  • To Kill the Beast

    ★★★

  • Du som er i himlen

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Saloum

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★