Sort by

Matthew has logged 32 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Darling

Darling

1965
×
★★★½
Edit this entry  
21
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jagged

Jagged

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hill Where Lionesses Roar

The Hill Where Lionesses Roar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kicking Blood

Kicking Blood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jockey

Jockey

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To Kill the Beast

To Kill the Beast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Du som er i himlen

Du som er i himlen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rose Tattoo

The Rose Tattoo

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Trip to Bountiful

The Trip to Bountiful

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Summertime

Summertime

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry