Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Oxygen

  Oxygen

  "Tepenin Gözleri" ve "High Tension" gibi hem nefes kesen sıkı gerilimler hem de gore alt türünün hakkını veren Fransız yönetmen Alexander Aja, henüz 42 yaşında olmasına rağmen türün sevenlerinin gönlünde genişçe bir taht kurdu. Evet, Tepenin Gözleri çektiğinde yalnızca 27 yaşındaydı. Gelgelelim filmografisi benim için daha aşağı doğru bir grafik çizdi. Alexander Aja yazısı gördüğümde hâlâ heyecanlanırım ama yaklaşık 6-7 yıldır bu isim bana bir yandan da tedirginlik veriyor. Film olarak değil, filmografi olarak! En son 2019'da Tarantino'nun "yılın en…

 • Juliet of the Spirits

  Juliet of the Spirits

  ★★★

  Fellini'nin ilk renkli filminde renkleri bu kadar çılgınca ve etkileyici kullanması her şeyden önce ona olan saygımı ve sevgimi perçin perçin yukarı taşıyor.
  Bir burjuva alegorisi olan Ruhların Giulietta'sı, Fellini'nin bildiği sularda yüzdüğü fıkır fıkır, pozitif ama içtenliğinde ki entrika çemberinde yalnız bir kadının öyküsü.

Popular reviews

More
 • Soul

  Soul

  ★★★★

  Pixar bunu her defasında yapmayı nasıl başarıyor bilmiyorum ama her seferinde insanın kalbine dokunabiliyor. Normalde fikrinizin orijinalliği alıcının filmi izlemeye başlamasına kadardır. Önemli olan işleyiştir. Bu fikri nasıl anlattığıdır bize. Pixar hem orijinal bir fikir sunuyor, hem bunu muhteşem işliyor hem de film sonlandığında hüzünle karışık o umut, mutluluk sizi sarıp sarmalıyor. Hayali bir caz grubunda piyano çalmak olan Joe, müzik öğretmenliği yapmak istemese de annesi onun tam zamanlı, sigortası olan devlete kapak atabilmiş (her Türk anne babanın evladı için…

 • Nobody

  Nobody

  ★★★½

  Son zamanlarda hiç bu kadar eğlenmemiştim. John Wick'in yapımcılarından ve John Wick'in yazarından çıkması ayrıca hoşuma gitti çünkü John Wick'de can sıkıcı ne varsa ayıklanmış temizlenmiş, o ciddi hava dağılmış çok daha keyifli hale gelmiş. Bob Odenkirk şahane oynuyor. Çok sevdim, yer yer John Wick ile dalga geçmeleri falan hayli keyifli. En garibi de aynı ekibin elinden çıkması. Afişleri bile birbirlerinin parodisi. Aksiyonu hayli doyurucu. Ne eksik ne fazla. Tam karar bir iş. Otobüs sahnesi aşşırı keyifli. İzleyiniz efenim.