RSS feed for Jen

Jen has logged 217 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
Edit this entry  
15
Sabrina

Sabrina

1995
×
Edit this entry  
15
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
Edit this entry  
14
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
Edit this entry  
14
The Recruit

The Recruit

2003
×
Edit this entry  
11
Hampstead

Hampstead

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Vault

Vault

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Crypto

Crypto

2019
×
Edit this entry  
08
Monsoon Wedding

Monsoon Wedding

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Domino

Domino

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★½
Edit this entry  
07
Being Frank

Being Frank

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
American Woman

American Woman

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Burglar

The Burglar

1957
×
★★½
Edit this entry  
05
Red Cliff Part II

Red Cliff Part II

2009
×
Edit this entry  
03
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
Edit this entry  
03
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Never Ever

Never Ever

2016
×
Edit this entry  
01
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Bostonians

The Bostonians

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Edit this entry  
26
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Kid

The Kid

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Entrapment

Entrapment

1999
×
Edit this entry  
21
Walk Softly, Stranger

Walk Softly, Stranger

1950
×
★★★½
Edit this entry  
20
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
Edit this entry  
18
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Seven-Ups

The Seven-Ups

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Exit

American Exit

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
Read the review Edit this entry  
11
Photograph

Photograph

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Pushover

Pushover

1954
×
★★★★
Edit this entry  
10
It's My Turn

It's My Turn

1980
×
★★★
Edit this entry  
09
Human Desire

Human Desire

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Until They Sail

Until They Sail

1957
×
★★★★
Edit this entry