• Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Cherry

  • Chaos Walking

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Songbird

    ½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Earwig and the Witch

  • Stardust

    ½

  • Rebecca

    ★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • French Exit

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

  • The Phenomenon

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • New Order

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • City Hall

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • Antebellum

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★½

  • PVT Chat

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★½

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Undergods

    ★★

  • Hail to the Deadites

    ★★

  • The Reckoning

    ★½

  • Project Power

  • The Tax Collector

    ½