Ayla has logged 27 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Clapper

The Clapper

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry