Ayla has logged 16 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The X Files

The X Files

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry