Ayla has logged 17 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burnt by the Sun

Burnt by the Sun

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The More the Merrier

The More the Merrier

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry