Ayla has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Smoke

Smoke

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Baby Face

Baby Face

1933
×
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Party

The Party

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Passerby

The Passerby

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sliver

Sliver

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ten

Ten

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Raffle

The Raffle

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Camille Claudel

Camille Claudel

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
18
Arab Blues

Arab Blues

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Band's Visit

The Band's Visit

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bread and Tulips

Bread and Tulips

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Grande Vadrouille

La Grande Vadrouille

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Edit this entry