circ has logged 33 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Help

The Help

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Philomena

Philomena

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry