Sort by

FilmLad has logged 25 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★½
Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Twins

Twins

1988
×
★★½
Edit this entry  
06
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
Read other review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Edit this entry