Ash has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sopranos Behind-The-Scenes Volume 1 of 2

Sopranos Behind-The-Scenes Volume 1 of 2

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry