Sort by

Steves 🍿 has logged 56 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry