Sort by
  • Oppenheimer

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • The Little Things

  • Run

    ★★★★

  • Normal People

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Delinquent Season

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • 68 Kill

    ★½

  • The Party

    ★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • By the Sea

    ★★

  • Legend

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Broken Circle Breakdown

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Red Lights

    ★★★½

  • In Time

    ★★★

  • Horrible Bosses

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • The Fourth Kind

    ★½

  • Coraline

    ★★★★

  • Step Brothers

    ★★½

  • Atonement

    ★★★★★

  • Watching the Detectives

    ★★★½

  • Sunshine

    ★★★★½

  • Mysterious Skin

    ★★★½

  • The Notebook

    ★★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • Gia

    ★★★★

  • The Devil's Advocate

    ★★★★★

  • Selena

    ★★★★★

  • Bound

    ★★½

  • Mr. Holland's Opus

    ★★★★½

  • Philadelphia

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Adventures in Babysitting

    ★★★½

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★½