• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • After We Met Again

  • Come and Learn with Pibby!

  • Love in the Time of Corona

  • Making Faces

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

    ★★★½

  • Estanislao

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

  • Daft Punk: Epilogue

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Dreams I Recall

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★

  • Bobo the Monkey

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½