Sort by
  • Wicked

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★