• No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Cuties

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Airplane Mode

    ½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★