Sort by

Noel has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Madres

Madres

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Man Standing

Last Man Standing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Undisputed II: Last Man Standing

Undisputed II: Last Man Standing

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry