Sort by

rodolfo has logged 38 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Duck Season

Duck Season

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
El Topo

El Topo

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Like Water for Chocolate

Like Water for Chocolate

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Even the Wind Is Afraid

Even the Wind Is Afraid

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
Edit this entry  
07
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doña Lupe

Doña Lupe

1986
×
Edit this entry  
06
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beach Clinic

Beach Clinic

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dude

Dude

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Geometry

Geometry

1987
×
Edit this entry