rodolfo has logged 30 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★
Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saved!

Saved!

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry