rodolfo has logged 30 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Good Morning

Good Morning

2008
×
Edit this entry  
24
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Crime of Padre Amaro

The Crime of Padre Amaro

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry