rodolfo has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry