nadia has logged 460 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Direction: Where We Are – The Concert Film

One Direction: Where We Are – The Concert Film

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Source Code

Source Code

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Truth About Christmas

The Truth About Christmas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sand Storm

Sand Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry