nadia has logged 92 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 3

Paddington 3

×
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Wedding Live with Cord and Tish!

The Royal Wedding Live with Cord and Tish!

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry & Meghan: A Royal Romance

Harry & Meghan: A Royal Romance

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Royal Romance: The Marriage of Prince Harry and Meghan Markle

Royal Romance: The Marriage of Prince Harry and Meghan Markle

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside the Royal Wedding: Harry and Meghan

Inside the Royal Wedding: Harry and Meghan

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My One and Only

My One and Only

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry