Sort by

nadia has logged 254 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Like Sunday, Like Rain

Like Sunday, Like Rain

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
From Prada to Nada

From Prada to Nada

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elizabeth I

Elizabeth I

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry