• Raiders of the Lost Ark

    ★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Life of Brian

    ★★★½

  • Apocalypse Now

  • Grease

    ★★½

  • Star Wars

    ★★★★½

  • The Many Adventures of Winnie the Pooh

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • Robin Hood

  • A Clockwork Orange

    ★★

  • Fiddler on the Roof

    ★★★

  • The Aristocats

    ★★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★½

  • A Charlie Brown Christmas

  • The Sound of Music

    ★★★½

  • Mary Poppins

    ★★★½

  • To Kill a Mockingbird

    ★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★½

  • Sleeping Beauty

    ★★★★½

  • Rebel Without a Cause

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • Son of Lassie

  • Bambi

    ★★½

  • Gone with the Wind

    ★★★½

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★½

  • High School Musical 4

  • Paddington 3