• Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Mary Shelley

    ★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★½

  • Maz Jobrani: Immigrant

  • Tulip Fever

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Rough Night

    ½

  • Girls Trip

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Ali's Wedding

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • Cars 3

    ★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Half Girlfriend

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Life

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Tangled: Before Ever After

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Why Him?

    ★★

  • Fences

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Office Christmas Party

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Almost Christmas

    ★★★

  • Rules Don't Apply

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • The Young Pope

  • 13th

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★