• No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • MTV Unplugged Presents: BTS

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Her Name

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★