taylor has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Producers

The Producers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry